نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

تولید برق از گرمای لوازم خانگی

تولید برق از گرمای لوازم خانگی
چین
چین
  • 2019

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

“تونی شین پینگ فنگ” از دپارتمان مهندسی مکانیک دانشگاه “هنگ کنگ” (HKU) و تیمش یک “سلول شارژ حرارتی مستقیم” (DTCC) برای بازیافت انرژی ارزان و قابل تنظیم ساخته اند که می‌تواند این گرمای اضافی را برای استفاده مکرر به برق تبدیل کند. دکتر “فنگ” درباره این فناوری می‌گوید: “بازیابی گرمای با درجه پایین کارآمد می‌تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک کند، اما فناوری‌های کنونی برای تبدیل این گرما به برق هنوز تا حد مطلوب فاصله دارند. “سلول شارژ حرارتی مستقیم” بازده تبدیل بیش از 3.5 درصد را به همراه دارد که از تمام سیستم‌های ترموالکتروشیمیایی و ترموالکتریک موجود پیشی…

  • 31 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

“تونی شین پینگ فنگ” از دپارتمان مهندسی مکانیک دانشگاه “هنگ کنگ” (HKU) و تیمش یک “سلول شارژ حرارتی مستقیم” (DTCC) برای بازیافت انرژی ارزان و قابل تنظیم ساخته اند که می‌تواند این گرمای اضافی را برای استفاده مکرر به برق تبدیل کند.

دکتر “فنگ” درباره این فناوری می‌گوید: “بازیابی گرمای با درجه پایین کارآمد می‌تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک کند، اما فناوری‌های کنونی برای تبدیل این گرما به برق هنوز تا حد مطلوب فاصله دارند. “سلول شارژ حرارتی مستقیم” بازده تبدیل بیش از 3.5 درصد را به همراه دارد که از تمام سیستم‌های ترموالکتروشیمیایی و ترموالکتریک موجود پیشی می‌گیرد، که یا بسیار پرهزینه یا پیچیده است، یا بازده بسیار پایینی برای کاربردهای روزمره دارد. این سلول یک طراحی انقلابی با پتانسیل های بسیار زیاد در دستگاه های انرژی هوشمند و پایدار است.”

این اختراع در مسابقات کارآفرینی (100K HKU 2018 DreamCatchers) برنده قهرمانی شده است. این تیم نوپا توسط طرح حمایت از “راه اندازی فناوری “برای دانشگاه‌ها (TSSSU) کمک می‌شود.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !