نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

با “کُمُدا” کمبود کُمدتو برطرف کن

با “کُمُدا” کمبود کُمدتو  برطرف کن
ایران
ایران
  • 1395

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

“کُمُدا” پلتفرم اجتماعی اشتراک‌گذاری وسایل و البسه اضافی با اولویت خانم‌ها است که در تابستان ۱۳۹۵ شکل گرفت. این استارتاپ در خردادماه سال ۱۳۹۸، با هدف ارایه بازگرداندن پوشاک بلااستفاده (اما در حد نو) به چرخه مصرف، کاهش مصرف گرایی (خرید با صرفه ۵۰ تا ۷۰ درصد تخفیف) و محافظت از محیط زیست تأسیس شد. در این مدت تیم کارآفرینی “کُمُدا” رتبه هایی از جمله: 10 استارتاپ برتر ایران در مسابقه (Seedstars) سوئیس 2017، رتبه اول مسابقه سالانه نوآوری و کارآفرینی در حوزه (M-commerce) دانشگاه شیراز 2017، رتبه اول در رویداد (Silkroad Startup) شیراز 2017، رتبه اول رویداد (Dmond Fashion)…

  • 12 بازدید
  • 2 پسند
  • 0 نظر

“کُمُدا” پلتفرم اجتماعی اشتراک‌گذاری وسایل و البسه اضافی با اولویت خانم‌ها است که در تابستان ۱۳۹۵ شکل گرفت. این استارتاپ در خردادماه سال ۱۳۹۸، با هدف ارایه بازگرداندن پوشاک بلااستفاده (اما در حد نو) به چرخه مصرف، کاهش مصرف گرایی (خرید با صرفه ۵۰ تا ۷۰ درصد تخفیف) و محافظت از محیط زیست تأسیس شد.

در این مدت تیم کارآفرینی “کُمُدا” رتبه هایی از جمله: 10 استارتاپ برتر ایران در مسابقه (Seedstars) سوئیس 2017، رتبه اول مسابقه سالانه نوآوری و کارآفرینی در حوزه (M-commerce) دانشگاه شیراز 2017، رتبه اول در رویداد (Silkroad Startup) شیراز 2017، رتبه اول رویداد (Dmond Fashion) تهران 2018 و رتبه دوم رویداد(Dmond Expo) تهران 2018 را کسب کرده است. “کُمُدا” بیش از یک فروشگاه، یک فرهنگ است که به دنبال حمایت خانم‌ها از هم و پررنگ کردن مسئولیت اجتماعی و انسان دوستانه‌ی افراد می‌باشد. حال بعد از طی مسیر قبلی، با بزرگتر کردن اهداف خود، از تمرکز صرف بر فشن خارج شده و به شبکه اجتماعی برای خرید و فروش آیتم های مازاد نو و در حد نو و کاردستی تبدیل شده است.طبق سایت “کمدا” هدف آن بازگرداندن آیتم‌های مازاد (نو، در حدنو، دست دوم و دست‌ساز) به چرخه‌ مصرف، کاهش مصرف‌گرایی و محافظت از محیط زیست است. مثلا برای تولید یک تی‌ شرت یا تاپ، بیشتر از ۲۷۰۰ لیتر آب مصرف می شود معادل مقدار آبی که هر کدام از ما در ۳ سال می‌خوریم.

“کمدا” معتقد است ممکن است با هزینه‌های کمتر و بدون اسراف و اتلاف انرژی، شیک بود و باقیمانده پول را صرف کارهای اساسی دیگر کرد.

نظرات کاربران

در حال حاضر دیدگاه ها برای این نوشته بسته شده است