نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

“پیاده‌روی در عمق زمان”

“پیاده‌روی در عمق زمان”
انگلستان
انگلستان

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

“پیاده‌روی در عمق زمان” (Deep Time Walk) اپلیکیشنی است که کاربران را به یک سفر می‌برد تا تاریخچه زمین زنده را تجربه کنند. مدیر محصول این اپلیکیشن، آن را «راهی برای ارتباط مردم با میراث تاریخی زمین و سرزمین‌هایشان و محیط زیست اطراف آن‌ها» توصیف کرد. کاربران این برنامه هنگام قدم زدن یک روایت به صورت نمایشنامه صوتی را می‌شنوند که ترکیبی از علم و شعر برای توصیف تاریخچه زمین است. هنگامی که شما در حال راه رفتن روی زمین هستید، داستان چگونگی تغییر شکل و دگرگونی این سیاره در بازه‌های زمانی مختلف را می‌شنوید و تصاویر و مناظر آموزشی…

  • 68 بازدید
  • 2 پسند
  • 0 نظر

“پیاده‌روی در عمق زمان” (Deep Time Walk) اپلیکیشنی است که کاربران را به یک سفر می‌برد تا تاریخچه زمین زنده را تجربه کنند. مدیر محصول این اپلیکیشن، آن را «راهی برای ارتباط مردم با میراث تاریخی زمین و سرزمین‌هایشان و محیط زیست اطراف آن‌ها» توصیف کرد. کاربران این برنامه هنگام قدم زدن یک روایت به صورت نمایشنامه صوتی را می‌شنوند که ترکیبی از علم و شعر برای توصیف تاریخچه زمین است. هنگامی که شما در حال راه رفتن روی زمین هستید، داستان چگونگی تغییر شکل و دگرگونی این سیاره در بازه‌های زمانی مختلف را می‌شنوید و تصاویر و مناظر آموزشی منحصر به فرد نیز نمایش داده می‌شود.

این برنامه شما را تشویق می‌کند تا برای شروع یک پیاده‌روی 4.6 کیلومتری در هر نقطه از جهان از منزل بیرون بروید و همزمان برای شما تجربه یک سفر در طول 4.6 میلیارد سال تاریخ زمین را فراهم می‌کند. این اپلیکشن علاوه بر این که سرعت، تعداد گام، ضربان قلب و سایر پارامترهای حیاتی شما را اندازه‌گیری و اعلام می‌کند، دعوتی است برای نگاه متفاوت به جهان، تشویق به اقدام‌های مثبت برای زنده‌ نگاه داشتن و حفاظت از زمین. چشم‌انداز این اپلیکیشن این است که با پیاده‌روی‌های روزانه، “پیاده‌روی‌ در عمق زمان” در نقاط جغرافیایی خاص را که دارای تفاوت‌های ظریف فرهنگی هستند تقویت و با ارائه یک پلتفرم بین‌فرهنگی منحصربه‌فرد به ایجاد تمدن زیست‌محیطی متنوع و شکوفا کمک کند.

روایت این پیاده‌روی بر اساس آخرین شواهد علم زمین شناسی در مورد چگونگی تکامل سیاره ما در گستره وسیع زمان است. در شروع پیاده‌روی، شما در مورد شکل‌گیری زمین و شکل‌گیری ماه یاد می‌گیرید، با آتشفشان‌ها آشنا می‌شوید و با شهاب سنگ‌های عظیم مواجه می‌شوید. پس از آن درباره رویدادهای دیگر مانند ظهور اولین فتوسنتز تولیدکننده اکسیژن و ظهور حیات چند سلولی می‌شنوید. یک واژه‌نامه متنی نیز برای جستجوی مفاهیم کلیدی موجود است.

شرکتی که صاحب این اپلیکیشن است، برای تهیه بودجه مورد نیاز برای فعالیت‌هایی از جمله طراحی مجدد وبسایت، تبلیغات جدید و فعالیت در رسانه‌های اجتماعی یک برنامه آزمایشی و کمپین با مشارکت انجمن زمین‌شناسی “ادینبورگ” برای تامین مالی جمعی اجرا کرد. مدیر محصول این اپلیکیشن تأثیر اصلی این کمپین تأمین مالی جمعی را «دسترسی و ایجاد ارتباط با تعداد زیادی مخاطب» دانست. وی ادامه داد که این ارتباطات جدید نه تنها کوتاه مدت نبودند، بلکه «روابط طولانی مدتی ایجاد شده است که [در غیر این صورت] نمی توانستیم چنین روابطی داشته باشیم»و تیم “پیاده‌روی‌ در عمق زمان”  برای حفظ و پرورش آنها تلاش زیادی کرده است. او به مزیت شگفت انگیز تامین مالی جمعی در مورد حمایت مداوم توسط اهدا کنندگان و «توانایی جلب حمایت و تشویق مالی و غیر مالی و معنوی» اشاره کرد.

این اپلیکیشن هنوز از طریق سرمایه مالی و انسانی حاصل از این کمپین اداره می شود، بنابراین ارزشی که یک کمپین موفق می‌تواند برای یک سازمان کوچک داشته باشد را نشان می‌دهد.

نظرات کاربران

در حال حاضر دیدگاه ها برای این نوشته بسته شده است