نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

ورزش برای سالمندان با “اومف سلامت”

ورزش برای سالمندان با “اومف سلامت”
انگلستان
انگلستان

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

“بن آلن” ۲۵ ساله یک مربی ورزشی است که به سراسر جهان سفر کرده است. او متوجه شد که وقتی صحبت از ورزش می‌شود، افراد مسن اغلب مورد غفلت قرار می‌گیرند. بنابراین تصمیم گرفت کلاس‌های ورزشی در دسترس را در خانه‌های مسکونی راه‌اندازی کند. نوآوری اجتماعی “اومف سلامت” (Oomph! Wellness) تعدادی کارگاه ورزشی مختلف را از هواداری و تشویق تیم‌ها گرفته تا رقص‌های سرگرم‌کننده و”چِیروبیک” (ورزش‌های حرکتی مخصوص سالمندان و معلولین که به صورت نشسته و با صندلی انجام می‌شود) برای افراد مسن و کسانی که دارای بیماری‌هایی مانند آرتروز و محدودیت‌های حرکتی هستند ارائه می‌دهد. از زمانی که “اومف…

  • 47 بازدید
  • 4 پسند
  • 0 نظر

“بن آلن” ۲۵ ساله یک مربی ورزشی است که به سراسر جهان سفر کرده است. او متوجه شد که وقتی صحبت از ورزش می‌شود، افراد مسن اغلب مورد غفلت قرار می‌گیرند. بنابراین تصمیم گرفت کلاس‌های ورزشی در دسترس را در خانه‌های مسکونی راه‌اندازی کند. نوآوری اجتماعی “اومف سلامت” (Oomph! Wellness) تعدادی کارگاه ورزشی مختلف را از هواداری و تشویق تیم‌ها گرفته تا رقص‌های سرگرم‌کننده و”چِیروبیک” (ورزش‌های حرکتی مخصوص سالمندان و معلولین که به صورت نشسته و با صندلی انجام می‌شود) برای افراد مسن و کسانی که دارای بیماری‌هایی مانند آرتروز و محدودیت‌های حرکتی هستند ارائه می‌دهد. از زمانی که “اومف سلامت”  شروع به کار کرده 7000 جلسه برگزار کرده است و هر ماه 10000 شرکت‌کننده جدید را جذب می‌کند. برخی از سالمندان شرکت‌کننده در این کلاس‌ها دیگران را نیز به شرکت در فعالیت‌های ورزشی تشویق می‌کنند و حتی در مواردی خودشان برای راه‌اندازی کلاس جدید پیشقدم می‌شوند.

“اومف سلامت” نیز از این کلاس‌ها که توسط خود مدیران و سالمندهای خانه سالمندان طراحی و اجرا می‌شود و توسط کارشناسان سلامت تایید شده است پشتیبانی می‌کند.

واژه (!Oomph) مخفف عبارت ( Our Organization Makes People happy) است. یعنی سازمان ما مردم را خوشحال می کند!

نظرات کاربران

در حال حاضر دیدگاه ها برای این نوشته بسته شده است