نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

یک “بام” و یک بانک اطلاعات اماکن مناسب برای معلولین

یک “بام” و یک بانک اطلاعات اماکن مناسب برای معلولین
ایران
ایران
  • 1390

نگارش توسط مهران میرزائی در ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

“بام” بستری است که در آن بانک اطلاعات اماکن دسترس پذیر ایران برای معلولین طبقه‌بندی و مناسب‌سازی شده است. هدف این پروژه شناسایی اماکن مناسب‌سازی شده برای افراد دارای معلولیت است که در آن اطلاعات مربوط به مکان‌های تفریحی، تجاری، فرهنگی و ورزشی مناسب به صورت دقیق دسته‌بندی شده اند. در بام ایستگاه‌های مترو، مراکز بهداشتی و ادارات مناسب‌سازی شده نیز معرفی می‌شوند. با انجام این پروژه ضمن شناسایی و معرفی اماکن قابل دسترسی برای معلولین، می‌توان با انجام اقدامات ترویجی و تبلیغاتی متناسب، نهضتی اجتماعی را برای تشویق مسئولان، سازندگان و دست‌اندرکاران شهری و ساخت‌وساز ایجاد کرد تا در…

  • 92 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

“بام” بستری است که در آن بانک اطلاعات اماکن دسترس پذیر ایران برای معلولین طبقه‌بندی و مناسب‌سازی شده است. هدف این پروژه شناسایی اماکن مناسب‌سازی شده برای افراد دارای معلولیت است که در آن اطلاعات مربوط به مکان‌های تفریحی، تجاری، فرهنگی و ورزشی مناسب به صورت دقیق دسته‌بندی شده اند. در بام ایستگاه‌های مترو، مراکز بهداشتی و ادارات مناسب‌سازی شده نیز معرفی می‌شوند.

با انجام این پروژه ضمن شناسایی و معرفی اماکن قابل دسترسی برای معلولین، می‌توان با انجام اقدامات ترویجی و تبلیغاتی متناسب، نهضتی اجتماعی را برای تشویق مسئولان، سازندگان و دست‌اندرکاران شهری و ساخت‌وساز ایجاد کرد تا در توسعه شهر، نیازهای ویژه اقشار دیگر (معلولان، جانبازان و سالمندان) را در نظر بگیرند.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !