نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

“بانک شیر مادران” برای نوزادان نارس

“بانک شیر مادران” برای نوزادان نارس
ایران
ایران
  • 2016

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۲۹ آذر ۱۴۰۲

بهترین تغذیه برای نوزادان «شیر مادر» است و بخصوص برای نوزادانی که زودتر از موعد طبیعی به دنیا می‌آیند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. دغدغه مادرانی که زودتر از موعد فرزند خود را به دنیا می‌آورند و لازم است نوزاد در (NICU) بستری شود این است که ممکن است در روزهای نخست پس از تولد، این مادران به دلیل استرس شیرشان کم شود و یا شیردهی موفقی نداشته باشند. از سال‌ها پیش وقتی مادری نمی‌توانسته به نوزادش شیر دهد از شیر دایه استفاده می‌کرده است اما، با زندگی مدرن امروزی پیدا کردن دایه و اطمینان از سلامت او سخت است و…

  • 102 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

بهترین تغذیه برای نوزادان «شیر مادر» است و بخصوص برای نوزادانی که زودتر از موعد طبیعی به دنیا می‌آیند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. دغدغه مادرانی که زودتر از موعد فرزند خود را به دنیا می‌آورند و لازم است نوزاد در (NICU) بستری شود این است که ممکن است در روزهای نخست پس از تولد، این مادران به دلیل استرس شیرشان کم شود و یا شیردهی موفقی نداشته باشند. از سال‌ها پیش وقتی مادری نمی‌توانسته به نوزادش شیر دهد از شیر دایه استفاده می‌کرده است اما، با زندگی مدرن امروزی پیدا کردن دایه و اطمینان از سلامت او سخت است و از طرفی موضوعات شرعی و رضاعی استفاده از شیر دایه هم مطرح می‌شود که ممکن است در آینده مشکل آفرین شود. بر همین اساس دنیا راه حل این موضوع را در راه‌اندازی “بانک شیرمادر” دیده است که به عنوان راه دوم شناخته می‌شود. مادرانی که شیرخوار کمتر از یک سال دارند و شیرشان  اضافه است پس از بررسی‌ها و آزمایش‌های تخصصی سلامتی برای اطمینان از عدم بیماری (عدم ابتلا به HIV، هپاتیت، سایر عفونت‌ها و…) این شیر اضافه را به بانک شیرمادر اهدا می‌کنند. در بانک شیر، فرایندهایی از جمله پاستوریزه کردن روی شیر انجام می‌شود تا مطمئن شوند شیر آلودگی میکروبی ندارد و در نهایت فریز و نگهداری می‌شود تا برای نوزادانی که نیازمند دریافت شیر هستند استفاده شود.

حتی مادرانی که به دلایلی فرزندشان پس از تولد از دنیا رفته است هم می‌توانند اقدام به اهدای شیر کنند و این کار به آرامش روانی آنها کمک می‌کند.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !