نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

“جوهر هوا”

“جوهر هوا”
انگلستان
انگلستان
  • 2016

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

امروزه جدیدترین و هیجان انگیزترین پروژه‌هایی که برای مبارزه با آلودگی هوا ایجاد شده‌اند، در تلاش برای استفاده خلاقانه از آلاینده‌های هوای آلوده هستند. یکی از این پروژه‌ها “جوهر هوا” (AIR-INK) نام دارد که از انتشار کربن، جوهر مورد نظر ساخته شده و دست می‌آید. این محصول توسط “آزمایشکاه گرویکی” (Graviky Labs) ساخته شده و از طریق شرکتهای حمایت از استارت‌آپ‌های خلاقانه تامین مالی شده است. مردم باید دستگاه مربوطه را به لوله اگزوز اتومبیل خود وصل کنند و در عرض ۴۵ دقیقه از رانندگی، یک اونس مایع (۳۰ میلی لیتر) جوهر خواهند داشت. سپس آلاینده‌های به دست آمده، در…

  • 21 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

امروزه جدیدترین و هیجان انگیزترین پروژه‌هایی که برای مبارزه با آلودگی هوا ایجاد شده‌اند، در تلاش برای استفاده خلاقانه از آلاینده‌های هوای آلوده هستند. یکی از این پروژه‌ها “جوهر هوا” (AIR-INK) نام دارد که از انتشار کربن، جوهر مورد نظر ساخته شده و دست می‌آید.

این محصول توسط “آزمایشکاه گرویکی” (Graviky Labs) ساخته شده و از طریق شرکتهای حمایت از استارت‌آپ‌های خلاقانه تامین مالی شده است. مردم باید دستگاه مربوطه را به لوله اگزوز اتومبیل خود وصل کنند و در عرض ۴۵ دقیقه از رانندگی، یک اونس مایع (۳۰ میلی لیتر) جوهر خواهند داشت. سپس آلاینده‌های به دست آمده، در آزمایشگاه خالص شده و به جوهری قابل استفاده تبدیل می‌شوند.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !