نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

“خانه ماهد”

“خانه ماهد”
ایران
ایران
  • 2012

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۱۱ دی ۱۴۰۲

“خانه ماهد” با همت مرتضی اعلایی و از سال 1391 فعالیتش در زمینۀ جهاد فرهنگی را با رویکرد تولید محصولات کاربردیِ حوزۀ سبک‌زندگی آغاز کرد. ماهد یک موسسه فرهنگی و مذهبی دانش بنیان است. هدف اصلی “ماهد” آوردن مفاهیم اسلامی و ایرانی در سبک زندگی مردم است. خلق محصولاتی که سبک اصیل هنر ایرانی اسلامی را به خوبی نشان دهد و حال خوبی در زندگی روزمره مردم به وجود آورد. محصولاتی برای هیئت‌ها و اماکن مذهبی، محصولاتی برای هدایای سازمانی، محصولاتی برای آشنایی کودکان با مفاهیم مذهبی، تنها بخشی از دسته محصولات ماهد است. “ماهد” خود را در حفظ و…

  • 70 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

“خانه ماهد” با همت مرتضی اعلایی و از سال 1391 فعالیتش در زمینۀ جهاد فرهنگی را با رویکرد تولید محصولات کاربردیِ حوزۀ سبک‌زندگی آغاز کرد. ماهد یک موسسه فرهنگی و مذهبی دانش بنیان است. هدف اصلی “ماهد” آوردن مفاهیم اسلامی و ایرانی در سبک زندگی مردم است. خلق محصولاتی که سبک اصیل هنر ایرانی اسلامی را به خوبی نشان دهد و حال خوبی در زندگی روزمره مردم به وجود آورد. محصولاتی برای هیئت‌ها و اماکن مذهبی، محصولاتی برای هدایای سازمانی، محصولاتی برای آشنایی کودکان با مفاهیم مذهبی، تنها بخشی از دسته محصولات ماهد است. “ماهد” خود را در حفظ و تبلیغ فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی وظیفه دار می‌داند و تمام تواناییهای خلاقانه و نوآورانه خود را به کار می‌برد. 

ماهدمعتقد است که در این دنیای جدید می‌توان اصیل زندگی کرد، باهویت و ریشه‌دار بود و همراه این تغییراتِ سریع، پیش رفت. 

آن‌ها برای پیشبرد این نگاه، چند اتاق به خانۀ ماهد اضافه کردند تا از جوانب گوناگون، این هویت و اصالت را پیش ببرند: 

اتاق محیا: اتاق هیئت و مقاومتِ خانۀه ماهد است. هدف محیا، احیای هویت اصیل در اجرای مناسک مذهبی و همراه کردن زندگیِ امروز با قهرمانان واقعی ملی و مذهبی است. 

اتاق چنته: اتاق سوغات و هدایا در خانه ماهد است. نقش این اتاق در خانه ماهد بسیار پررنگ است. چنته‌ای‌ها برای تمام وجوه زندگیِ امروز اسباب اصیلی تولید می‌کنند که رنگ و عطر اصالت را در خانه‌هایمان می‌گستراند. 

اتاق چوق: اتاق دیگری در خانه ماهد که برای ملزومات کتاب و کتاب‌خوانی فعالیت می‌کند. عشاق کتاب، اهالی این اتاق هستند. هرآنچه برای آسایش و لذت‌بخش‌تر شدن اوقات یک کتاب‌خوان لازم است در این اتاق تولید می‌شود. مطالعه خودش اصالت است، پس هنرمندان چوق این رفتار اصیل را حمایت می‌کنند. 

سه ویژگی مهم در طراحی و تولید محصولاتماهد”  اهمیت دارد که عبارت‌اند از: به‌روز، بدیع و اصیل بودن. آنچه در اتاق محیایخانۀ ماهدطراحی و تولید شده، جامع‌ترین و متنوع‌ترین سبد ابزار اقامۀ عزای سیدالشهدا علیه‌السلام است. 

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !