نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

عینک زیرنویس‌دار

عینک زیرنویس‌دار
آمریکا
آمریکا
  • 2024

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

شرکت “ترانسکرایب گلس” (TranscribeGlass) از عینک‌های جدیدی رونمایی کرده که می‌توانند مکالمات را به صورت لحظه‌ای و زیرنویس شده ارائه کنند. این دستگاه می‌تواند برای افراد دارای اختلالات شنوایی، افرادی که در محیط‌های شلوغ با شنیدن مکالمات مشکل دارند، افرادی که می‌خواهند زبان‌های خارجی را بیاموزند و یا در موقعیت‌هایی که افراد نیاز به دیدن زیرنویس دارند، مفید باشد. عینک‌های جدید از یک دوربین برای تشخیص گفتار استفاده می‌کنند. دوربین صدا را ضبط و سپس آن را به یک مدل هوش مصنوعی ارسال می‌کند. مدل هوش مصنوعی صدا را پردازش و آن را به متن تبدیل می‌کند و در نهایت…

  • 72 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

شرکت “ترانسکرایب گلس” (TranscribeGlass) از عینک‌های جدیدی رونمایی کرده که می‌توانند مکالمات را به صورت لحظه‌ای و زیرنویس شده ارائه کنند.
این دستگاه می‌تواند برای افراد دارای اختلالات شنوایی، افرادی که در محیط‌های شلوغ با شنیدن مکالمات مشکل دارند، افرادی که می‌خواهند زبان‌های خارجی را بیاموزند و یا در موقعیت‌هایی که افراد نیاز به دیدن زیرنویس دارند، مفید باشد.
عینک‌های جدید از یک دوربین برای تشخیص گفتار استفاده می‌کنند. دوربین صدا را ضبط و سپس آن را به یک مدل هوش مصنوعی ارسال می‌کند. مدل هوش مصنوعی صدا را پردازش و آن را به متن تبدیل می‌کند و در نهایت متن روی صفحه عینک نمایش داده می‌شود.
این فناوری امیدهای زیادی را برای بهبود زندگی افراد دارای اختلالات شنوایی برانگیخته است.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !