نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

نموبال

نموبال
ایران
ایران
  • 2020

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۲۸ مهر ۱۴۰۲

“نموبال” شرکتی خلاق و دانش بنیان است که محصولات (فرآیند محورِ) آموزشی و پروژه‌های تخصصی ویژه کودکان و نوجوانان 7-12 سال را طراحی و تولید می‌نماید. تمرکز بر ساده‌سازی مسائل آموزشی و پایمردی بر حل واقعی مشکلات، به شکل‌گیری دانش تخصصی در حوزه کودک منجر شده است. استمرار چندین ساله در طراحی و تولید دانش محور، توانمندی‌های” نموبال” را به “ژن نموبال” تبدیل نمود. ژنی که امروز قابلیت ورود شجاعانهِ به پروژه‌ها در سطوح مختلف را ایجاد کرده است. ارائه راه حل‌هایی مؤثر و دوست داشتنی برای کودکان، حاصل کدنویسی به زبان کودکان است. در رویکرد نموبال، سه گانه “سیستم…

  • 119 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

“نموبال” شرکتی خلاق و دانش بنیان است که محصولات (فرآیند محورِ) آموزشی و پروژه‌های تخصصی ویژه کودکان و نوجوانان 7-12 سال را طراحی و تولید می‌نماید. تمرکز بر ساده‌سازی مسائل آموزشی و پایمردی بر حل واقعی مشکلات، به شکل‌گیری دانش تخصصی در حوزه کودک منجر شده است. استمرار چندین ساله در طراحی و تولید دانش محور، توانمندی‌های” نموبال” را به “ژن نموبال” تبدیل نمود. ژنی که امروز قابلیت ورود شجاعانهِ به پروژه‌ها در سطوح مختلف را ایجاد کرده است. ارائه راه حل‌هایی مؤثر و دوست داشتنی برای کودکان، حاصل کدنویسی به زبان کودکان است.

در رویکرد نموبال، سه گانه “سیستم – محصول – معلم” به عنوان یکی از مبانی نگرشی مورد توجه قرار گرفته و دایره محصولات آموزشی فراتر از “محصولات سخت” از قبیل مولاژ و لوازم آزمایشگاهی ترسیم شده تا تعریف جدیدی از “محصولاتِ فرآیند محورِ آموزشی” (متریال محور) را ارائه دهد.

“نموبال” توانسته با محصولات خود، دانش‌آموزان را به عناوین آموزشی علاقه‌مند کرده و با هدف‌گیری مفاهیم پایه‌ای، سواد علمی و مهارت‌های فکری دانش‌آموزان را رشد دهد. این تجارب آموزشی- صنعتی در قالب‌های مشخص قابل ارائه است. ورود نگاه صنعتی به معنایِ نگاهی چابک، نیاز محور، استاندارد پذیر، کیفی‌نگر با مولفه‌های روشن مالی و مقیاس پذیری به حوزه آموزش؛ می‌تواند تحول آفرین نظام آموزشی – تربیتی باشد.

قابلیت‌های منحصر به فرد محصولات و پروژه‌های” نموبال”، با طراحی و انجام 11 پروژه‌ی بین المللی، طراحی و پیاده‌سازی پروژه‌های تراز ملی در پهنه آموزشی ایران، اخذ مجوز از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دریافت اعتبارنامه از سازمان پژوهش‌های وزارت آموزش و پرورش (رسانه‌های غیر مکتوب) و تاییدیه از معاونت فن‌آوری ریاست جمهوری قابل توجه است.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !