نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

گردشگری به سبک عشایری با “نومَدتورز”

گردشگری به سبک عشایری با “نومَدتورز”
ایران
ایران

نگارش توسط مهران میرزائی در ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

“نومدتورز” یک استارتاپ گردشگری است که با هدف کمک به حفظ خرده‌ فرهنگ‌های در معرض فراموشی ایران، برای گردشگران خارجی تورهای عشایری برگزار می‌کند. این استارتاپ تا به حال چندین تور عشایری در منطقه بختیاری برگزار کرده است .”نومد تورز” به دنبال این است که با ایجاد معیشت مکمل برای عشایر بتواند به حفظ سبک زندگی عشایری کمک ‌کند و باعث ‌شود که نه تنها گردشگر تجربه واقعی‌ زندگی کوچ‌نشینی را کسب کند بلکه از مشارکت در حفظ یک فرهنگ کهن لذت ببرد. در این تورها گردشگر ماجراجوی خارجی می‌تواند فرهنگ در معرض نابودی عشایر را لمس کند. در این…

  • 116 بازدید
  • 1 پسند
  • 0 نظر

“نومدتورز” یک استارتاپ گردشگری است که با هدف کمک به حفظ خرده‌ فرهنگ‌های در معرض فراموشی ایران، برای گردشگران خارجی تورهای عشایری برگزار می‌کند. این استارتاپ تا به حال چندین تور عشایری در منطقه بختیاری برگزار کرده است .”نومد تورز” به دنبال این است که با ایجاد معیشت مکمل برای عشایر بتواند به حفظ سبک زندگی عشایری کمک ‌کند و باعث ‌شود که نه تنها گردشگر تجربه واقعی‌ زندگی کوچ‌نشینی را کسب کند بلکه از مشارکت در حفظ یک فرهنگ کهن لذت ببرد.

در این تورها گردشگر ماجراجوی خارجی می‌تواند فرهنگ در معرض نابودی عشایر را لمس کند. در این تجربه‌ی منحصر‌به فرد، گردشگر به عنوان عضو موقتی از خانواده عشایر فرصت زندگی به سبک هزاران سال پیش را در طبیعت آرام و بکر پیدا می‌کند. همراه عشایر غذا می‌خورد، در سیاه چادرهایشان می‌آساید، با آنها چوپانی می‌کند و کوچ، بارزترین شاخصه‌ی زندگی عشایری را با همه‌ی سختی‌ها و لذت‌هایش تجربه می‌کند. تجربه کوچ به عنوان شاخص‌ترین ویژگی زندگی عشایری، درک عمیقی از این سبک زندگی برای گردشگران ایجاد خواهد کرد و این تور در میان اکوتوریست‌های اروپایی طرفداران بسیاری دارد. تجربه ویژه‌ای که این استارتاپ برای گردشگران خارجی بوجود آورده باعث شد یک کمپین موفق حمایت مالی در پلتفرم “Indiegogo” داشته باشد و اینفلوئنسرهای حوزه گردشگری بین‌المللی همچون سردبیر بخش خاورمیانه مجله “lonely planet” این تیم را تحسین کنند و به صورت داوطلبانه در تورهای “نومد” شرکت کرده و این تیم را معرفی کنند. همچنین “نومدتورز” موفق شد افراد متخصصی را ازذکشورهای فرانسه و اسپانیا و حوزه بالکان که درحوزه تولید محتوا به صورت داوطلبانه کار می‌کنند، جذب کرده و از آن‌ها برای شرکت در تورهای عشایری دعوت کند. این امر منجر به این شد که محتواهای باکیفیتی در شبکه‌های اجتماعی بازارهای هدف این استارتاپ منتشر شود و فروش این شرکت رشد خوبی داشته باشد.

شاید بتوان مهم‌ترین مزایای رقابتی نومدتورز را در سه بخش معرفی کرد:

-روابط گسترده و عمیق در میان خانواده‌های عشایری که به واسطه زمان و هزینه قابل توجهی کسب شده است

-برنامه مدون برای گسترش رابطه در میان خانواده‌های عشایری

-توانایی و تجربه برگزاری تورهای کوچ (اجرای این تورها بدون ارتباطات قوی با تعداد زیادی از پارتنرهای عشایری ممکن نیست.)

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !