نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

“چلچلی”

“چلچلی”
ایران
ایران
  • 2019

نگارش توسط اشکان کاظمی در ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

در سال 1398 بود که اعضای “تیم چلچلی” دور هم جمع  شدند و درباره ایده ساخت برنامه‌ای برای سالمندان با هدف افزایش دانش و آگاهی در خصوص بیماری‌های آلزایمر و دماس صحبت کردند و جمع‌بندی آن جلسه شد یک بازی موبایلی شناحتی ویژه بزرگسالان که مجموعه‌ای از تمرینات شناختی را با هدف ارتقای حافظه در بستر یک بازی آنلاین انجام دهند. بازی “چلچلی” بر اساس سناریو مهمانی بومی و متناسب با فرهنگ کشور ایران پیاده‌سازی شده است و مراحل بازی مبتنی بر مهارت‌های زندگی روزمره است. در این بازی بازیکنان پایش می‌شوند و افرادی که نسبت به میانگین گروه همسالان…

  • 65 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

در سال 1398 بود که اعضای “تیم چلچلی” دور هم جمع  شدند و درباره ایده ساخت برنامه‌ای برای سالمندان با هدف افزایش دانش و آگاهی در خصوص بیماری‌های آلزایمر و دماس صحبت کردند و جمع‌بندی آن جلسه شد یک بازی موبایلی شناحتی ویژه بزرگسالان که مجموعه‌ای از تمرینات شناختی را با هدف ارتقای حافظه در بستر یک بازی آنلاین انجام دهند. بازی “چلچلی” بر اساس سناریو مهمانی بومی و متناسب با فرهنگ کشور ایران پیاده‌سازی شده است و مراحل بازی مبتنی بر مهارت‌های زندگی روزمره است.

در این بازی بازیکنان پایش می‌شوند و افرادی که نسبت به میانگین گروه همسالان خود عملکرد پایین‌تری داشته باشند، شناسایی شده و پیام دعوت جهت انجام غربالگری‌ها مختص آلزایمر را دریافت می‌کنند.

در آینده “چلچلی” در نظر دارد تا به  اپلیکیشن جامع “خدمات سالمندی” تبدیل شود و به ارائه خدمات پزشکی و روان درمانی ویژه سالمندان، ایجاد شبکه معرفی، تخفیف محصولات سالمندی و ایجاد شبکه اجتماعی ویژه گروه بالای 50 سال ‌بپردازد.

بازی “چلچلی” در پنجمین دوره جایزه بازی‌های جدی رتبه نخست را کسب کرده است.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !