نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

چمدان نجات

چمدان نجات
نپال
نپال

نگارش توسط مهران میرزائی در ۳۰ تیر ۱۴۰۲

در کشور “نپال” هرروز قطعی برق رخ می‌دهد. در مناطق روستایی این کشور از هر چهارخانه، یک خانه به صورت حتمی برق ندارد. نبود برق یکی از مشکلاتی است که در زمان بارداری و زایمان بسیار خطرناک است. در زنان باردار، خونریزی شدید، فشار خون و زایمان سخت همگی نیازمند معاینه‌اند که در شرایط بدون نور، کار بسیار سخت و حساسی است. بدون نور، در شرایط غیر حاد هم ممکن است مادر یا کودک، جانشان را از دست بدهند. دکتر “لورا سچل”، متخصص زنان و زایمان، چمدانی طراحی کرده است به نام “چمدان نجات”. این چمدان‌های خورشیدی منابع برق قابل…

  • 133 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

در کشور “نپال” هرروز قطعی برق رخ می‌دهد. در مناطق روستایی این کشور از هر چهارخانه، یک خانه به صورت حتمی برق ندارد. نبود برق یکی از مشکلاتی است که در زمان بارداری و زایمان بسیار خطرناک است. در زنان باردار، خونریزی شدید، فشار خون و زایمان سخت همگی نیازمند معاینه‌اند که در شرایط بدون نور، کار بسیار سخت و حساسی است. بدون نور، در شرایط غیر حاد هم ممکن است مادر یا کودک، جانشان را از دست بدهند.

دکتر “لورا سچل”، متخصص زنان و زایمان، چمدانی طراحی کرده است به نام “چمدان نجات”. این چمدان‌های خورشیدی منابع برق قابل اتکایی برای صد و ده مرکز درمانی در نپال فراهم آورده‌اند، به طوری که مراکز درمانی و خانواده‌ها نگرانی کمتری بابت مرگ و میر کودکان ناشی از قطعی برق دارند. در لحظه تولد کودک، تابیدن کمی نور فرق بین مرگ و زندگی است. این چمدان های قابل حمل زرد رنگ می‌توانند برق لازم برای نجات یک زندگی را فراهم کنند. در حال حاضر در سرتاسر جهان دو هزار و پانصد عدد از این چمدان‌ها، نجات‌بخش بیماران است.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !