نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

تاسیس “گیم‌نت پاک” توسط “خواجه نصیرالدین طوسی”

تاسیس “گیم‌نت پاک” توسط “خواجه نصیرالدین طوسی”
ایران
ایران

نگارش توسط اشکان کاظمی در 09 مرداد 1402

“مصطفی ضابط” در زمینه سواد رسانه فعالیت می‌کند و با همکارانش در موسسه کهکشان سعی بر آموزش مردم برای استفاده از رسانه‌هایی مانند بازی، فیلم، موسیقی و فضای مجازی دارند تا بتوانند در این فضاها بیشترین بهره‌وری را داشته باشند و کمترین آسیب را ببینند. موسسه “خواجه نصیر طوسی” در راستای ایجاد فضای گیم‌نت پاک و با گستردگی روز افزون رسانه‌ها و ابزارهای دیجیتالی، یکی از رسالت‌های مهم خود را  در عصر امروز، آموزش‌های سواد رسانه‌ای قرارداده است؛ آموزش‌هایی که دو سواد (سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتالی) از 6 سواد مهم یونسکو را تشکیل می‌دهد. تیم کهکشان به علت پی…

  • 82 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

“مصطفی ضابط” در زمینه سواد رسانه فعالیت می‌کند و با همکارانش در موسسه کهکشان سعی بر آموزش مردم برای استفاده از رسانه‌هایی مانند بازی، فیلم، موسیقی و فضای مجازی دارند تا بتوانند در این فضاها بیشترین بهره‌وری را داشته باشند و کمترین آسیب را ببینند. موسسه “خواجه نصیر طوسی” در راستای ایجاد فضای گیم‌نت پاک و با گستردگی روز افزون رسانه‌ها و ابزارهای دیجیتالی، یکی از رسالت‌های مهم خود را  در عصر امروز، آموزش‌های سواد رسانه‌ای قرارداده است؛ آموزش‌هایی که دو سواد (سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتالی) از 6 سواد مهم یونسکو را تشکیل می‌دهد. تیم کهکشان به علت پی بردن به نیازهای مهم جامعه امروز، به فکر برطرف کردن این مشکلات و نیازها برآمد و در نهایت توانست نرم‌افزار کهکشان را با پشتیبانی موسسه “خواجه نصیرالدین طوسی” با سابقه بیش از یک دهه فعالیت و تجربه در عرصه آموزش سواد رسانه به مخاطبین معرفی کند.

همین امر باعث شده تا به فكر آموزش تحت بازی‌های مجازی بیوفتند و دروس را در قالب بازی طراحی كنند تا بچه‌ها  آن را تجربه كنند و تجربه زیسته پیدا کنند تا بتواند با همذات پنداری با شخصیت بازی آن مقوله را بیشتر درک کنند و باعث شود تا از فرصت بازی برای آموزش استفاده کنند.

آقای ضابط همراه با همکارانشان ایده و طرح “گیم‌نت پاک” را هم به مرحله اجرا رساندند که گیم نتی بسیار متفاوت است و حتی دختر خانم‌ها هم در آنجا می‌توانند بازی كنند چون محیط آن امن و مطمئن و به دور از تنش است، و بازی‌ها هم متناسب با سن مراجعه كننده‌ها در اختیار آنان قرار می‌گیرد. استقبال بسیار خوبی از طرف بچه ها از این محیط شد اما با آمدن كرونا گیم‌نت اولین مكان پرخطری بود كه تعطیل شد اما این گروه دست از كار برنداشتن و با هدف آموزش تولید محتوا از طریق فضای مجازی به صورت آنلاین به كار خود ادامه دادند تا مسیر بچه‌ها فقط به سمت مصرف‌گرایی نباشد و بتوانند به سمت تولید هم حركت كنند.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !