نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

“هی چارلی”، آیا مطمئنی که باید اینجا باشی؟

“هی چارلی”، آیا مطمئنی که باید اینجا باشی؟
آمریکا
آمریکا
  • 2017

نگارش توسط مهران میرزائی در ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

بیمارستان‌ها و مراکز ترک اعتیاد می‌توانند به معتادان کمک کنند تا پاک بشوند اما زمانی که به زندگی عادی برمی‌گردند، حفظ این پاکی سخت خواهد بود. اینجاست که اپلیکیشن «هی، چارلی» وارد میدان می‌شود. «هی، چارلی» یک برنامه اصلاح رفتار است و مانند یک دوست بدون قضاوت شما را تشویق و یاری می‌کند، دائماَ در فعالیت بوده و به محرک‌های محیطی اعتیاد واکنش نشان می‌دهد. تشخیص مکانی که به مصرف مواد ربط دارد می‌تواند این سوال یا اظهار نظر را پیش بیاورد که  «آیا مطمئنی که باید اینجا باشی؟» که به صورت یک پیام بر روی گوشی فرد بیمار ظاهر…

  • 5 بازدید
  • 1 پسند
  • 0 نظر

بیمارستان‌ها و مراکز ترک اعتیاد می‌توانند به معتادان کمک کنند تا پاک بشوند اما زمانی که به زندگی عادی برمی‌گردند، حفظ این پاکی سخت خواهد بود. اینجاست که اپلیکیشن «هی، چارلی» وارد میدان می‌شود. «هی، چارلی» یک برنامه اصلاح رفتار است و مانند یک دوست بدون قضاوت شما را تشویق و یاری می‌کند، دائماَ در فعالیت بوده و به محرک‌های محیطی اعتیاد واکنش نشان می‌دهد. تشخیص مکانی که به مصرف مواد ربط دارد می‌تواند این سوال یا اظهار نظر را پیش بیاورد که  «آیا مطمئنی که باید اینجا باشی؟» که به صورت یک پیام بر روی گوشی فرد بیمار ظاهر می‌شود.

ایده اصلی این برنامه در جریان رویداد MIT Hacking Medicine’s Grand Hack)) در سال 2016 متولد شد و اوت 2017 در شرایط بالینی مورد آزمایش قرار گرفت.

فوریه گذشته، “هی چارلی” جایزه رقابت برگزارشده از سوی مؤسسه ملی سوءمصرف مواد را برد. ) ( BostInno از«هی، چارلی» به‌عنوان اپلیکیشنی یاد کرده که به تأمین سلامت روان کمک می‌کند.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !