نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

کمک به بی‌خانمان‌ها با پیام‌های معجزه‌آسا

کمک به بی‌خانمان‌ها با پیام‌های معجزه‌آسا
آمریکا
آمریکا
  • 2014

نگارش توسط مهران میرزائی در ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

شرکت “پیام‌های معجزه‌آسا ” (Miracle messages) به افراد بی‌خانمانی که ارتباط خود را با بستگانشان از دست داده‌اند یا آن‌ها را گم کرده‌اند کمک می‌کند از طریق پیام‌های ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی خانواده خود را پیدا کنند. تا به حال 40 درصد از این پیام‌ها باعث بهبود وضعیت اسکان و ارتباط آن‌ها با خانواده‌هایشان شده است. تعداد این پیام‌ها و ویدئوها تا به امروز به مرز 25 میلیون پیام رسیده است. پیام اصلی این نوآوری اجتماعی این است که ” هیچ کس نباید به تنهایی با بی‌خانمانی دست و پنجه نرم کند” و با این اصل تلاش می‌کند افراد بی‌خانمان…

  • 49 بازدید
  • 1 پسند
  • 0 نظر

شرکت “پیام‌های معجزه‌آسا ” (Miracle messages) به افراد بی‌خانمانی که ارتباط خود را با بستگانشان از دست داده‌اند یا آن‌ها را گم کرده‌اند کمک می‌کند از طریق پیام‌های ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی خانواده خود را پیدا کنند. تا به حال 40 درصد از این پیام‌ها باعث بهبود وضعیت اسکان و ارتباط آن‌ها با خانواده‌هایشان شده است. تعداد این پیام‌ها و ویدئوها تا به امروز به مرز 25 میلیون پیام رسیده است.

پیام اصلی این نوآوری اجتماعی این است که ” هیچ کس نباید به تنهایی با بی‌خانمانی دست و پنجه نرم کند” و با این اصل تلاش می‌کند افراد بی‌خانمان حمایت اجتماعی و امنیت مالی خود را بازیابی کنند. این تلاش‌ها از 3 راه صورت می‌گیرد:

  1. برنامه رفیق تلفنی: ارتباط‌گیری با این افراد و اطمینان از وضعیت سلامت جسمانی و روحی آن‌ها به صورت هفتگی
  2. ملاقات دوباره با خانواده: افراد فیلمی را برای یکی از عزیزان خود ضبط می‌کنند. سپس از طریق داوطلبان یا کارگاهان شرکت این فیلم منتشر می‌شود و به ترتیب افراد دوباره خانواده خود را پیدا می کنند. به این ترتیب 500 خانواده‌ای که به طور میانگین 10 سال از هم خبری نداشتند دوباره دورهم جمع شدند.
  3. کمک مالی مستقیم: کمک به افراد بی‌خانمان برای تهیه مسکن مناسب.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !