نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

” اُرکام” قدرت بینایی مصنوعی را ارتقا داد

” اُرکام” قدرت بینایی مصنوعی را ارتقا داد
آمریکا
آمریکا
  • 2010

نگارش توسط مهران میرزائی در ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

شرکت “اُرکام” (OrCam)  دستگاهی تولید کرده است که به وسیله هوش مصنوعی و فناوری‌های ارتباطی به شناسایی اجسام پرداخته و اطلاعات را به صورت حسی به نابینایان یا کم‌بینایان برای مسیریابی بهتر منتقل می‌کند. در نمونه‌های جدید دستگاه‌های این مجموعه ، انتقال اطلاعات بصری به وسیله اطلاعات صوتی انجام می‌شود. تلاش شرکت “اُرکام”  ترکیب قدرت بینایی مصنوعی با فناوری‌های نوین است که آن را در قالب یک دستگاه پوشیدنی ارائه کرده ‎‌است تا افراد نابینا و کم بینا با استفاده از آن مشکلات خواندن خود را بهبود ببخشند. موسسان این شرکت سابقه فعالیت در حوزه اتومبیل‌های خودران را نیز در…

  • 27 بازدید
  • 3 پسند
  • 0 نظر

شرکت “اُرکام” (OrCam)  دستگاهی تولید کرده است که به وسیله هوش مصنوعی و فناوری‌های ارتباطی به شناسایی اجسام پرداخته و اطلاعات را به صورت حسی به نابینایان یا کم‌بینایان برای مسیریابی بهتر منتقل می‌کند. در نمونه‌های جدید دستگاه‌های این مجموعه ، انتقال اطلاعات بصری به وسیله اطلاعات صوتی انجام می‌شود.

تلاش شرکت “اُرکام”  ترکیب قدرت بینایی مصنوعی با فناوری‌های نوین است که آن را در قالب یک دستگاه پوشیدنی ارائه کرده ‎‌است تا افراد نابینا و کم بینا با استفاده از آن مشکلات خواندن خود را بهبود ببخشند. موسسان این شرکت سابقه فعالیت در حوزه اتومبیل‌های خودران را نیز در کارنامه دارند.

دستگاه اصلی (OrCam My Eye)  در سال 2015 و نسل بعدی  (OrCam My Eye 2.0)  در سال 2017 به بازار راه یافته است.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !