نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

هم بازی هم درمان در ” تیموکو”

هم بازی هم درمان در ” تیموکو”
آمریکا
آمریکا
  • 2009

نگارش توسط مهران میرزائی در ۱۲ خرداد ۱۴۰۱

شرکت “تیموکو”(Timocco)  با هدف کمک به کودکان کم‌توان شکل گرفته است. این شرکت با استفاده از پنج بازی نرم‌افزاری گوناگون در جهت کمک به کودکان در دو حوزه مشکلات شناختی و حرکتی گام برداشته است. هر کدام از این نرم‌افزارها  به صورت مستقل در یک بخش  به بازپروری کودکان کمک می‌کنند. این نرم‌افزارها غالبا در مراکز بازپروری کودکان در ابعاد وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرند. در  حقیقت این نوآوری اجتماعی یک محیط بازی آنلاین و درمانی است که به طور متفاوت برای کودکانی با نیازهای خاص طراحی شده است. در طراحی بازی‌ها از فناوری‌های حرکتی (مثل سنسورهای حرکتی) استفاده شده…

  • 37 بازدید
  • 0 پسند
  • 0 نظر

شرکت “تیموکو”(Timocco)  با هدف کمک به کودکان کم‌توان شکل گرفته است. این شرکت با استفاده از پنج بازی نرم‌افزاری گوناگون در جهت کمک به کودکان در دو حوزه مشکلات شناختی و حرکتی گام برداشته است. هر کدام از این نرم‌افزارها  به صورت مستقل در یک بخش  به بازپروری کودکان کمک می‌کنند. این نرم‌افزارها غالبا در مراکز بازپروری کودکان در ابعاد وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در  حقیقت این نوآوری اجتماعی یک محیط بازی آنلاین و درمانی است که به طور متفاوت برای کودکانی با نیازهای خاص طراحی شده است. در طراحی بازی‌ها از فناوری‌های حرکتی (مثل سنسورهای حرکتی) استفاده شده که به حرکات کودکان واکنش نشان می‌دهند.نرم‌افزار ردیاب “تیموکو” به صورتی است که به دوربین های کوچک این دسترسی را می‌دهد تا حرکات کودک و اشیایی که در دست اوست را شناسایی و دنبال کند.

مأموریت این شرکت ارائه بازی‌های انگیزشی و معنادار است که درمان محور هستند ، بنابراین بازی‌ها کودک را تشویق می‌کند تا به بهترین شکل ممکن در روند درمان خود مشارکت کند و بهبود یابد. نتایج هر بازی برای پیگیری میزان پیشرفت و بهبود کودک ثبت می‌شود.

طیف گسترده‌ای از بازی‌ها توسط متخصصان کاردرمانی طراحی شده تا فرصت‌های تعاملی و انگیزشی برای توسعه توانایی‌های حرکتی , شناختی و ارتباطی را فراهم کند.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !