نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

“توان‌بخشی مجازی” تلاشی نوین برای درمان اختلالات روانی

“توان‌بخشی مجازی” تلاشی نوین برای درمان اختلالات روانی
کانادا
کانادا
  • 2017

نگارش توسط مهران میرزائی در ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

طبق تحقیقات از هر 4 نفر یک نفر در مقطعی از زندگی خود دچار اختلالات روانی یا عصبی می‌شود. امروزه حدود 450 میلیون نفر از این موضوع رنج می‌برند، به همین  دلیل اختلالات روانی در میان علل اصلی بیماری و ناتوانی قرار می‌گیرد. بیش از 20درصد از بزرگسالان (بالای 60سال) از این اختلالات رنج می‌برند(که تا سال 2050 به بیش از 400 میلیون نفر می‌رسد). البته این اختلال‌ها موجب بروز آسیب‌های دیگر نیز می‌شود. برای مثال 39 مرگ در هر 100 هزار مرگ به دلیل مصرف الکل و موادمخدر غیرقانونی توسط افرادی است که در معرض مشکلات روانی قرار دارند،…

  • 73 بازدید
  • 10 پسند
  • 0 نظر

طبق تحقیقات از هر 4 نفر یک نفر در مقطعی از زندگی خود دچار اختلالات روانی یا عصبی می‌شود. امروزه حدود 450 میلیون نفر از این موضوع رنج می‌برند، به همین  دلیل اختلالات روانی در میان علل اصلی بیماری و ناتوانی قرار می‌گیرد. بیش از 20درصد از بزرگسالان (بالای 60سال) از این اختلالات رنج می‌برند(که تا سال 2050 به بیش از 400 میلیون نفر می‌رسد). البته این اختلال‌ها موجب بروز آسیب‌های دیگر نیز می‌شود. برای مثال 39 مرگ در هر 100 هزار مرگ به دلیل مصرف الکل و موادمخدر غیرقانونی توسط افرادی است که در معرض مشکلات روانی قرار دارند، یا سالانه نزدیک به 800 هزار نفر خودکشی می‌کنند، یا اینکه بیش از 300 میلیون نفر (در هر سنی) از افسردگی رنج می‌برند و یا از هر 160 کودک،1 کودک دارای اختلال طیف اوتیسم(ASD) است.

شرکت “توان‌بخشی مجازی” (Virtual Rehab) در جهت توانبخشی مجازی برای افراد آسیب‌پذیر فعالیت می‌کند که یک راه‌حل جامع برای مقابله با این مشکلات ارائه می‌دهد:

  1. واقعیت مجازی

شبیه سازی مجازی دنیای واقعی با استفاده از رفتار شناختی و مواجهه درمانی برای افزایش سلامت روان

  1. بلاک چین

شبکه‌ای امن برای تضمین حریم خصوصی و تمرکز‌ زدایی تمام داده‌ها و اطلاعات مربوط به جمعیت‌های آسیب پذیر

  1. هوش مصنوعی

یک سیستم هوشمند و منحصر‌به‌فرد برای شناسایی موارد خطرناک و ارائه توصیه‌های درمانی و پیش‌بینی رفتار پس از درمان

  1. توکن (VRH) (یک نوع دارایی دیجیتالی)

استفاده از توکن که به کاربران این امکان را می‌دهد از خدمات استفاده کنند و متناسب با دریافت این خدمات و از پورتال آنلاین

(Virtual Rehab)، پاداش دریافت کنند.

همچنین این شرکت با استفاده از واقعیت مجازی و هوش‌مصنوعی، اقدام به بازپروری مصرف کنندگان موادمخدر و مجرمان دارای  اختلالات رفتاری خطرناک کرده است. خدمات این مجموعه در تعدادی از زندان‌ها مورد استفاده قرار گرفته، این مجموعه به دنبال جایگزینی فناوری‌های نوین با روش های سنتی است.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !