نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

“وُكال آیز “: آواز چشم‌ها برای نابینایان

“وُكال آیز “: آواز چشم‌ها برای نابینایان
انگلستان
انگلستان
  • 1998

نگارش توسط مهران میرزائی در 21 خرداد 1401

سازمان غيردولتی “وكال آیز “(Vocal Eyes) برای بهره‌برداری نابينايان و كم‌بينايان از هنرهای نمايشی، موزه‌های تاريخی ،  هنر نقاشی و  … از فناوری استفاده می‌کند. اين مجموعه با انعقاد قرارداد با مراكز مختلف شهری و مراكز هنری، از آثار مورد نمايش، فايل‌های صوتی تهيه می‌کند و نابينايان با گوش دادن فايل های صوتی از اين آثار بهره‌مند می‌شوند. اين نوآوری تلاش بر اين دارد كه در بستری قوی، فرصت ممكن را براي تجربه و لذت بردن افراد نابينا و كم‌بينا از هنر و ميراث فرهنگی ايجاد كند تا مسير آگاهی افراد از طريق اين اپليكشن قابل دستيابی باشد.

  • 24 بازدید
  • 1 پسند
  • 0 نظر

سازمان غيردولتی “وكال آیز “(Vocal Eyes) برای بهره‌برداری نابينايان و كم‌بينايان از هنرهای نمايشی، موزه‌های تاريخی ،  هنر نقاشی و  … از فناوری استفاده می‌کند. اين مجموعه با انعقاد قرارداد با مراكز مختلف شهری و مراكز هنری، از آثار مورد نمايش، فايل‌های صوتی تهيه می‌کند و نابينايان با گوش دادن فايل های صوتی از اين آثار بهره‌مند می‌شوند.

اين نوآوری تلاش بر اين دارد كه در بستری قوی، فرصت ممكن را براي تجربه و لذت بردن افراد نابينا و كم‌بينا از هنر و ميراث فرهنگی ايجاد كند تا مسير آگاهی افراد از طريق اين اپليكشن قابل دستيابی باشد.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !