نوپدید

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

“وُکال آیز “: آواز چشم‌ها برای نابینایان

“وُکال آیز “: آواز چشم‌ها برای نابینایان
انگلستان
انگلستان
  • 1998

نگارش توسط مهران میرزائی در ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سازمان غیردولتی “وکال آیز “(Vocal Eyes) برای بهره‌برداری نابینایان و کم‌بینایان از هنرهای نمایشی، موزه‌های تاریخی ،  هنر نقاشی و  … از فناوری استفاده می‌کند. این مجموعه با انعقاد قرارداد با مراکز مختلف شهری و مراکز هنری، از آثار مورد نمایش، فایل‌های صوتی تهیه می‌کند و نابینایان با گوش دادن فایل های صوتی از این آثار بهره‌مند می‌شوند. این نوآوری تلاش بر این دارد که در بستری قوی، فرصت ممکن را برای تجربه و لذت بردن افراد نابینا و کم‌بینا از هنر و میراث فرهنگی ایجاد کند تا مسیر آگاهی افراد از طریق این اپلیکشن قابل دستیابی باشد.

  • 41 بازدید
  • 1 پسند
  • 0 نظر

سازمان غیردولتی “وکال آیز “(Vocal Eyes) برای بهره‌برداری نابینایان و کم‌بینایان از هنرهای نمایشی، موزه‌های تاریخی ،  هنر نقاشی و  … از فناوری استفاده می‌کند. این مجموعه با انعقاد قرارداد با مراکز مختلف شهری و مراکز هنری، از آثار مورد نمایش، فایل‌های صوتی تهیه می‌کند و نابینایان با گوش دادن فایل های صوتی از این آثار بهره‌مند می‌شوند.

این نوآوری تلاش بر این دارد که در بستری قوی، فرصت ممکن را برای تجربه و لذت بردن افراد نابینا و کم‌بینا از هنر و میراث فرهنگی ایجاد کند تا مسیر آگاهی افراد از طریق این اپلیکشن قابل دستیابی باشد.

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !